مدارس و دانشگاه‌های هرمزگان تا 30 فروردین تعطیل هستند

مدارس و دانشگاه‌های هرمزگان تا 30 فروردین تعطیل هستند

استاندار هرمزگان گفت: مدارس و دانشگاه‌ها تا ۳۰ فروردین تعطیل خواهند بود/واحدهای خدماتی و تولیدی کم ریسک می‌توانند از ۲۳ فروردین ماه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی فعالیت کنند.

کد خبر : 96135375        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 17 فروردين 1399

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، پس از آن که رئیس‌جمهوری در اظهاراتی در ستاد مدیریت بیماری کرونا از استان‌های هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان به عنوان استان‌های سفید کرونا نام برد و اختیار بازگشایی مدارس از 23 فروردین‌ماه در این استان‌ها را به آموزش و پرورش و استانداران سپرد و خبرگزاری فارس هرمزگان در یادداشتی به بررسی این اظهارنظر رئیس‌جمهور پرداخت، استاندار هرمزگان در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد که مدارس و مراکز آموزش عالی این استان نیز تا 30 فروردین به مانند دیگر نقاط کشور تعطیل است.

 

فریدون همتی افزود: فعالیت ادارات از ۲۳ فروردین ماه با حضور دو سوم کارمندان هر اداره و دستگاه اجرایی انجام می‌شود و ساعت کار اداری نیز طبق تصمیم ستاد از ۷ صبح الی ۱۴ می باشد که با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان هر گونه تغییر ساعت کاری متعاقبا اعلام می شود.

 

استاندار هرمزگان پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به تصمیمات این ستاد، عنوان کرد: واحدهای خدماتی و تولیدی کم ریسک می‌توانند از ۲۳ فروردین ماه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و درمان، فعالیت خود را آغاز کنند.

 

همتی ادامه داد: صنوف و واحدهای پرریسک که موجب تجمع بیشتر افراد می شوند، کماکان تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل خواهند بود اما واحدها و صنوفی که خدمات رسانی ضروری را به مردم باید انجام دهند با نظارت سازمان صمت و اتاق اصناف باید فعال باشند.

 

استاندار هرمزگان افزود: همچنین طبق تصمیم این ستاد تا ۳۰ فروردین ماه مسافرت های بین استانی ممنوع است و بر این اساس کنترل و مراقبت شدید در تمامی ورودی‌های استان ادامه دارد.

 

وی تاکید کرد: مدارس و دانشگاه‌ها نیز فعلا تا ۳۰ فروردین تعطیل هستند و آموزش از طریق فضای مجازی و رسانه ملی ادامه دارد و تصمیم لازم برای ادامه محدودیت ها یا لغو آن در جلسات بعدی گرفته خواهد شد.

 

مقام عالی دولت در هرمزگان گفت: فعالیت ادارات از ۲۳ فروردین ماه با حضور دو سوم کارمندان هر اداره و دستگاه اجرایی انجام می‌شود و ساعت کار اداری نیز طبق تصمیم ستاد از ۷ صبح الی ۱۴ می باشد که با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان هر گونه تغییر ساعت کاری اعلام می شود./فارس