دستگیری عاملان انتشار اخبار کذب درخصوص ویروس کرونا در هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان: عاملان انتشار اخبار کذب درخصوص ویروس کرونا در هرمزگان دستگیر شدند

رئیس کل دادگستری هرمزگان از دستگیری عاملین انتشار اخبار کذب در خصوص بیماری کرونا در استان هرمزگان خبر داد.

کد خبر : 96132433        تاریخ انتشار :  سه شنبه, 13 اسفند 1398

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»، علی صالحی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در پی رصد فضای مجازی مشخص گردید برخی از کاربران اقدام به انتشار پیام‌هایی کذب از گستردگی ویروس کرونا و تعداد زیاد مبتلایان در جهت تشویش اذهان عمومی می‌نمایند که این موضوع باعث از بین رفتن آرامش روانی جامعه و ایجاد جو ناامنی در بین مردم گردیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت موضوع، شناسایی وبرخورد با عاملین انتشار اینگونه پیام‌ها در دستور کار دستگاه قضائی استان هرمزگان قرار گرفت و پس از ابلاغ به پلیس امنیت عمومی استان، طی اقدامات اطلاعاتی و منسجم تعداد چهار نفر از عاملین اصلی شناسایی و دستگیر شدند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه اقدام افراد دستگیر شده از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی است، گفت: پس از شناسایی هویت متهمان توسط کارشناسان پلیس فتا، این افراد به منظور رسیدگی به اتهاماتشان به مرجع قضائی معرفی شدند.

 

صالحی تأکید کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ادامه داد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار موثق را فقط از طریق رسانه‌های رسمی کشور کسب نموده و از انتشار اخباری که منبع آن مشخص نیست در فضای مجازی اجتناب کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان