سد‌های هرمزگان در وضعیت پایدار

 

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: سد‌های بزرگ استان به طور کامل آبگیری شدند و اکنون در وضعیت پایداری قرار دارند.

کد خبر : 96139270        تاریخ انتشار :  یک شنبه, 17 فروردين 1399

 

به گزارش پایگاه خبری «هشت بندی»عبدالحمید سعدینی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفت و گو با  باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان،گفت: سد‌های بزرگ استان به طور کامل آبگیری شدند و اکنون در وضعیت پایداری قرار دارند.11635527_352.jpg

 

سعدینی افزود: در بارندگی‌های دو روز گذشته سیلاب زیادی وارد سد استقلال میناب و شمیل و نیان شد، اما به خوبی مهار شد و مشکلی برای روستا‌های پایین دست این سد‌ها ایجاد نشد.

 

او گفت: برای مدیریت سیلاب ورودی به سد شمیل و نیان دریچه‌های این سد روز گذشته باز شد.

 

سعدینی افزود: دریچه‌های سد میناب با توجه به ظرفیت خالی که از قبل ایجاد شده بود، در بارندگی‌های روز گذشته باز نشد.

 

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: سد جگین جاسک هم به طور کامل آبگیری شده است و این سد هم در وضعیت پایداری قرار دارد.

 

گنجایش سد استقلال میناب ۲۴۰ میلیون متر مکعب، سد جگین ۲۱۰ میلیون متر مکعب و سد شمیل و نیان ۱۰۰ میلیون متر مکعب است.

 

عبدالحمید سعدینی در خصوص وضعیت راه‌های استان هم گفت: محور جاسک به میناب و جاسک به بشاگرد که از صبح روز گذشته به دلیل طغیان رودخانه فصلی مسدود شده بودند، اکنون با فروکش کردن جریان آب باز هستند و تردد در این محور‌ها در جریان است.

 

او افزود: اکنون تعدادی از راه‌های روستایی در شهرستان‌های بشاگرد، جاسک و رودان مسدود هستند.

 

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: حدود ۵۰ راه روستایی در شهرستان بشاگرد، ۱۰ راه روستایی در جاسک و ۱۰ راه روستایی در رودان مسدود است.

 

سعدینی افزود: تلاش نیرو‌های راهداری برای بازگشایی این راه‌ها همچنان ادامه دارد.

 

او گفت: آب و برق تمامی روستا‌ها وصل است.

 

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: بارندگی روز‌های گذشته به برخی محصولات کشاورزی از جمله باغ‌های انبه استان هم خسارت وارد کرده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار هرمزگان